Uykunun Derinliklerine YolculukUykunun Derinliklerine Yolculuk


Kaliteli uykunun hayatımızdaki yeri çok önemlidir. İyi bir uyku kişinin  gündelik hayatını olumlu yönde etkiler. Uykusuzluk; kişide fiziksel, psikolojik, zihinsel yorgunluk, dermatolojik  rahatsızlıklar ve daha fazla yemek yeme ihtiyacına neden olmakta bu durum yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. 

 

Sağlıklı bir uyku; sonucunda kişi kendini iyi  hissetmekte, fiziksel ve psikolojik olarak  rahatlamaktadır. Gün boyu çalışan vücudumuz  dinlenme ve yenilenmeye ihtiyaç duymakta bu ihtiyacıda ancak uyku ile karşılamaktadır. 

 

Derin ve rahat bir uyku, vücüda yapılan rahatlatıcı bir masaj cilde yapılan güzellik kürü gibidir… Sinirlerde 

gevşeme,hücrelerde yenilenme ve zihinde dinginlik yaratmaktadır.


Kaliteli uyku, uzun süre uyumak anlamına gelmemektedir.  Kaliteli uykuya ulaşmak için birçok etken vardır. Bunlardan en önemlisi  yatak seçimini iyi yapmaktır. Çağımızın sorunu olan uyku bozukluğu  incelemeye alındığında nedenleri arasında önemli bir yüzdeyi yanlış yatak  seçimi oluşturmaktadır. Doğru seçim yapabilmeniz için hazırladığımız uyku odaları sizlere tercih yaparken kolaylıklar sağlayacaktır.


Yatak Seçiminin Önemi


Vücut tipinize uygun olmayan rahatsız bir yatakta yatmak  uyku düzensizliğinden öte bel ve sırt ağrıları gibi fiziksel sağlık problemlerine de neden olabilir. 

 

Doğru ve kaliteli bir yatak seçiminiz ile tüm problemleri ortadan  kaldırabilirsiniz. 

 

Yatak seçiminizde;

*Vücut ağırlığınızı destekleyen yataklar tercih edilmelidir.

*Yatağınızın çok yumuşak olması rahat olacağı izlenimi yaratsada  omurga yapınız için uygun olmayabilir. Fazla sert yataklarda  gövdeniz ile yatak arasında boşluklar oluşmasına sebep olabilir. 

*Yataklarınızda kullanılan malzemeler vücut ısısına uygun  ürünler olmalıdır. 

*İyi ve konforlu bir yatak boyun, bel, sırt ve diz bölgelerini  desteklemelidir. Uyku halinde iken omurganız S şeklini  korurmaktadır. Doğru yatakta vücudunuzun S şeklini  korumalıdır. 

 

Sizin rahatınızla alakalı bir diğer noktada yatağın sert, orta sert  veya yumuşak oluşudur. Yatağınız rahat değilse, uyku kaliteniz düşecek bu da yaşam kalitenizi doğrudan olumsuz yönde etkilecektir. İyi bir yatakta olması gereken tüm özellikleri bir araya getirip sizler için labratuarlarımızda kaliteli yataklar  ürettik. 

 

Yataklarımız konforlu olmasının yanı sıra dayanıklı olması  prensibinide göz önünde bulundurarak kullanım koşullarına uygun davranmanız halinde oldukça uzun süre kullanacağınız kısa zaman dilimleri içinde yeni arayışlara girmenize gerek kalmayacak kalitede üretilmektedir.